Cocktail

Zajímavosti ostrova Moorea

Na ostrově Moorea se natáčel i jeden slavný film. Který? To se dozvíte o pár řádků níž. A společně s tím ještě spoustu dalších zajímavostí, včetně legend, které se k ostrovu Moorea vážou. Celá Francouzská Polynésie je naprosto unikátní a pro nás velmi zajímavá, ostrov Moorea ale patří v žebříčku ostrovů mezi ty vůbec nejzajímavější.

Nepospíchej!

Haere Maru! Nepospíchej! Právě tímto heslem se řídí většina obyvatel ostrova. Lenivá atmosféra, kde se nikdo za ničím nežene. Turisté s tímto přístupem místních obyvatel občas dost bojují, chtěli by mít všechno hned a na počkání, ale nakonec podlehnou a také se nechají unášet houpavými rytmy a klidem, který na ostrově Moorea panuje.

Moorea jako filmová lokalita

Viděli jste film Bounty s Antony Hopkinsem a Melem Gibsonem? Ano? Pak vězte, že se velká část filmů točila právě na ostrově Moorea, konkrétně v Cookově zátoce a v zátoce Opunohu. Zatímco Cookova zátoka je dnes jedním z nejfrekventovanějších míst ostrova, Opunohu si zachovává původní ráz. Turistů je tu minimum, zástavby zrovna tak.

Moorea jako ploutev obří ryby?

K ostrovu Moorea se vážou desítky a desítky legend. Část z nich vychází z tvaru ostrova, který některým připomíná srdce a jiným zase ploutev ryby. Podle některých legend je tak Moorea „jen“ obří ploutví mytické ryby Tahiti. Nejvyšší hora ostrova pak občas bývá označována jako žraločí zub – i tady se vychází z jejího tvaru.

Zajímají vás další informace o ostrově? Projděte si sekce Více o Moorea a Moorea – další informace. Zajímat by vás mohly i články, které se věnovaly Francouzské Polynésii velmi podrobně a které vyšly na serveru Novinky.cz.

Francouzská Polynésie

další oblasti Francouzské Polynésie »

Partneři

Logo ESO travel

Zajímavosti o tomto ostrově a k dovolené na Tahiti do destinace Moorea pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@polynesie-moorea.cz