Cocktail

Kam vyrazit na ostrově Moorea?

Rádi během své dovolené poznáváte nová místa? Ač je Moorea poměrně malá a nejznámější jsou na ní bezesporu její pláže, i tady existuje několik zajímavých míst, která byste při svých toulkách po ostrově neměli minout. Podniknout se tady dá i spousta aktivit – od rodinných, až po ty adrenalinové.

Moorea – Tiki Village

Původně polynéská vesnička se v 90. letech přeměnila na turistické centrum. S trochou nadsázky bychom ji mohli označit jako skanzen polynéské kultury. Po zaplacení vstupného si mohou turisté prohlédnout místní obyvatele při běžných pracovních činnostech. Ke koupi jsou tady i typická polynéská ručně malovaná parea, košíky z listů kokosových palem a další výrobky. Mimochodem – v Tiki Village se pořádají i svatby.

Moorea – potápění se žraloky

Potápění se žraloky je tou největší atrakcí ostrova Moorea. Turisté nejprve dostanou důkladnou instruktáž, pak se navléknout do výstroje a následují pod vodu svého instruktora. Každý navíc s vakem, ve kterém má kusy ryb. Pod vodou pak vytvoří společně s ostatními účastníky kruh a začíná krmení. I když tahle kratochvíle vypadá na první pohled dost děsivě, místní garantují, že je naprosto bezpečná.

Moorea - Delfinárium

Necítíte se na ponor mezi žraloky? Pak možná vezmete zavděk na ostrově Moorea delfináriem. Nabízejí v něm interaktivní programy, nejrůznější vystoupení a dokonce i možnost si s delfíny zaplavat.

Moorea – výlet na Tahiti

Ostrov Moorea dělí od Tahiti jen dvacet kilometrů mořských vln. Co to na uzemí Francouzské Polynésie, která sama zaujímá plochu rovnající se velikosti Evropy, vlastně je? Téměř nic. Pokud vám tedy zbude volné odpoledne, sedněte na loď a vydejte se na slavné Tahiti.

Tipy na další ostrovy Francouzské Polynésie, včetně jejich stručných charakteristik najdete v kategorii Poznejte okolí. Více o Moorea pak hledejte ve stejnojmenné sekci.

Francouzská Polynésie

další oblasti Francouzské Polynésie »

Partneři

Logo ESO travel

Zajímavosti o tomto ostrově a k dovolené na Tahiti do destinace Moorea pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@polynesie-moorea.cz