Cocktail

Podrobněji o ostrově Moorea

Oblast Francouzské Polynésie zahrnuje více než 120 ostrovů a ostrůvků. Jen jeden z nich ale připomíná svým tvarem srdce. Je to ostrov Moorea, méně známý sourozenec Tahiti.

Moorea je od Tahiti vzdálená jen dvacet kilometrů. Cesta sem po vodě trvá jen pár desítek minut. Je to ale cesta z živého a občas až turisty přeplněného Tahiti do klidných vod v okolí ostrova Moorea. Škarohlídi tvrdí, že Moorea blízkostí Tahiti tratí, místní jsou nicméně proti.

Typická Polynésie na ostrově Moorea

Turistů je podle nich na ostrově tak akorát a Moorea si tak uchovává i dnes typický polynéský ráz, na který už třeba na Tahiti nenarazíte. Moorea je navíc výrazně levnější, co se ubytování a služeb celkově týče, než Tahiti. Pokud se tedy nenecháte ubytovat rovnou v bungalovech řetězce Hilton. I ten tady totiž před lety otevřel svůj resort, jehož součástí je veliký bazén, vířivka, privátní pláž a také restaurant, kde si můžete objednat pravou polynéskou hostinu při západu slunce na pláži.

Většina resortů na ostrově leží přímo na pláži. Část bungalovů potom přímo nad hladinou. Jedinou výjimkou jeLegends resort, který má bungalovy ukryté v zeleni v nitru ostrova a poskytuje tak dostatek soukromí.

Na kole okolo ostrova Moorea

Samotný ostrov Moorea není příliš veliký. Jeho pobřeží po obvodu měří asi jen 60 kilometrů, a protože je Moorea plochá a rovinatá, dá se výlet okolo ostrova na kole zvládnout za jediný den. Půjčit si můžete i auto, tam ale počítejte s tím, že půjčovné na den se pohybuje okolo sta dolarů.

Další várku informací o ostrově najdete v kategorii Moorea – další informace, tipy na výlety pak hledejte v sekci Kam vyrazit, kam jsme je všechny posbírali.

Francouzská Polynésie

další oblasti Francouzské Polynésie »

Partneři

Logo ESO travel

Zajímavosti o tomto ostrově a k dovolené na Tahiti do destinace Moorea pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@polynesie-moorea.cz